https://pgen.pl/assets/cache/2cabde1fc4d1c5584c913cfd3631a7ba_750_319_optim.jpg
Unikatowy album 1920. Bitwa, która ocaliła Europę

W dniu premiery i kolejnych pokazów multimedialnego widowiska historycznego „1920. Wdzięczni bohaterom”, na specjalnym stoisku Polskiego Radia na PGE Narodowym (nad Bramą nr 1), widzowie będą mieli wyjątkową możliwość zakupu unikatowego, podwójnego albumu „1920. Bitwa, która ocaliła Europę”. Przygotowany on został przez Polskie Radio z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i został objęty patronatem Rady Mediów Narodowych.


To wyjątkowe wydawnictwo zawiera m.in. świadectwa uczestników wojny z bolszewikami, artykuły prasowe z tamtych czasów, nagrania piosenek śpiewanych przez żołnierzy armii polskiej, zdjęcia i reprodukcje plakatów zagrzewających do walki.

Więcej informacji na sklep.polskieradio.pl, gdzie również można kupić album.

Na stoisku Polskiego Radia podczas pokazów widowiska „1920. Wdzięczni bohaterom” będzie można zapoznać się też ze specjalnym serwisem multimedialnym bitwa1920.gov.pl Polskiego Radia i Biura Programu „Niepodległa”. Internauci znajdą tu m.in. mapy sytuacji geopolitycznej w 1920 roku oraz grafiki i animacje z porównaniem potencjału Armii Polskiej i Armii Czerwonej. Wśród materiałów audio i wideo znalazły się: bezcenne archiwalia w postaci filmu z badania lekarskiego ochotników; wspomnienia Edwarda Witkowskiego (współpracownika Ignacego Paderewskiego) o ochotnikach z Polonii amerykańskiej; film o kobietach na froncie i jego zapleczu (m.in. wspomnienia Wandy Pełczyńskiej, instruktorki harcerskiej, kierowniczki Wydziału Instruktorek Oświatowych przy Naczelnym Dowództwie Armii) itp.


Polskie Radio, obchodzące w tym roku 95-lecie istnienia, jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce, emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia. ​

Więcej: polskieradio.pl

Link skrócony: pgenarodowy.pl/11568-bfa63